Rotterdam je zaujímavé mesto, s holandskou architektúrou sa však v centre stretnete iba minimálne. Väčšinou vidíte novopostavené výškové budovy. Na úvod musím podotknúť, že Amsterdam mám stále radšej.

Po príchode do Rotterdamu sme mali zo všetkého najskôr chuť na dobrý brunch. Zašli sme si teda do kaviarne Hopper coffee. Majú dobrú kávu a zároveň chutné jedlo. Ulica, na ktorej sa kaviareň nachádza je plná reštaurácií a trochu mi svojou atmosférou pripomínala Kodaň. Vrelo vám odporúčam sa do štvrte vrátiť aj na večeru do Dertien.

Dobre naladené a najedené sme išli pozrieť známe výhľady a budovy v Rotterdame. Jedným z nich je most Erasmusburg, ktorý spája dve časti mesta. Ja som si prešla aj náprotivnú stranu centra, keďže som z Bruselu pricestovala na odľahlejšiu stanicu Zuidplein, avšak nie je tam toho veľa čo vidieť.

Ak ste s fotkami skončili, môžete zamieriť po promenáde späť do vnútra mesta. My sme pre tentokrát odložili mapy a kráčali podľa pocitu. Niekedy aj také spoznávanie mesta prinesie svoje ovocie.

Spontánne sme si vybrali odbočku z móla, ktorá nás zaviedla priamo k známym mestským stavbám. Našli sme architektonický počin The Cube Houses, oproti ktorým stojí tržnica Markthal. V Rotterdame sa nachádza viacero zaujímavých tržníc a táto, aj keď je najznámejšia, sídli v krásnej stavbe.

Ak by ste mali čas aj na nejaké nákupy, kníhkupectvo s umeleckými knihami nesie názov Bookshop v / h Van Gennep a je celkom blízko ulice, ktorú som spomínala na úvode postu. Môžete teda rovno s knižkou zamieriť na kávu. Keď vám ale knihy nestačia, určite sa nezabudnite pozrieť do niektorých z vintage shopov. My sme boli v Dearhunter Vintage, kde majú veľmi dobrú selekciu oblečenia za rozumné ceny. Ak tam nič nenájdete, nezúfajte. Pár odbočiek odtiaľ je ďalší obchod, podľa môjho názoru ešte lepší, Sweet Rebels. Veci majú trochu drahšie ale neľutujte peniaze ak podporujete dobré veci a oblečenie vám sadne ako “ušité”. Ja som si tam kúpila nohavice, ktoré na blogu určite niekedy v budúcnosti uvidíte.

Všetky tipy a ešte oveľa viac nájdete v sprievodcovi Rotterdamom od vydavateľstva Luster. Belgické vydavateľstvo, ktoré sa venuje aj menším mestám ako je Ghent, Antwerp či Rotterdam. Vďaka nim ani v takýchto malých mestách nemusíte stratene blúdiť. Mne zatiaľ vždy zlepšili výlet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s