Za svoj život som si prešla niekoľkými fázami, počas ktorých som vždy vyzerala inak a holdovala inému životnému štýlu. Každé z týchto období si pamätám, a každý z mojich výzorov mal svoj význam. Prečo si však myslím že môj terajší vzhľad a súčasné záľuby sú to, čo naozaj som?

Neplánujem písať o detských víziách osobnosti ani o dospievajúcich výmysloch, ale o skutočných formách totožnosti, ktorým som v konkrétnom čase úprimne verila. Prvé obdobie, ktoré si zreteľne pamätám, by som nazvala Trafo. Hlavné znaky boli vyžehlené, dlhé blond vlasy, šaty či sukne a víkendovky v otrasných kluboch (bez urážky). Vtedy som verila, že užívať si hroznú hudbu v centre Bratislavy, nakupovať vo fast fashion a zdieľať fotky s hashtagom #dnesnosim, je pre mňa to pravé. To bolo okolo mojich 17tich rokov.

Našťastie som sa z toho dostala a posunula som sa do ďalšieho obdobia. Toto by som nazvala Fuccgirl. Hlavné piliere môjho vzhľadu a preferencií sa už trochu zlepšovali. Ešte stále som nosila vyžehlené vlasy, ale už aspoň vo svojej farbe. Pochopila som, že fast fashion nie je dobrá cesta nakupovania a začala som v malej miere navštevovať sekáče, aj keď značky ako Stussy, Supreme či Palace ma lákali oveľa viac. A čo sa týka záľub, nevedela som si vynachváliť skákačky by Dalyb či Nobodylisten, alebo ukazovať sa na eventoch ako Fashion Dealã. Už v tomto období som trošku začala naťahovať uši k elektronickej hudbe, zatiaľ iba veľmi opatrne.

Potom, okolo mojej 20tky, prišlo tretie obdobie dospievania, a možno aj posledné. Týmto sa dostávam k odpovedi (a vysvetleniu) na otázku stanovenú v prvom odseku. Úprimne si myslím, že som objavila to, kým naozaj som a viem, že sa ešte budem meniť, ale myslím si, že to budú iba obmeny toho, kým som teraz. Všetko, čím sa prezentujem navonok je pre mňa prirodzené a malo aj byť po celý čas. Napríklad, od prirodzenia mám kučeravé vlasy, celý život som sa ich snažila zmeniť až raz som si uvedomila, že už si ich žehliť nepotrebujem. Musím nosiť okuliare, no celý čas som sa snažila ich nahradiť šošovkami, ale tiež som pochopila, že okuliare môžu byť mojim doplnkom a charakteristikou. Sekáče, umenie, elektronická hudba, nezávislé filmy… Všetko je to súčasťou jedného celku, ktorý je vo svojom vnútri vzájomne prepojený. Doplňujúcou bodkou na záver je, že som spokojná.

Verím, že ste sa na tomto poste pousmiali a v niečom sa aj sami našli. Možno vás inšpiruje k tomu, aby ste sa zamysleli, kým a čím práve teraz ste.

000025000023000024000028

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s