Event: Dimensions festival
Location: Pula, Croatia
Vibe: 10/10
Artists: best of electronic genres

Koncom augusta sme zamierili do chorvátskej Puly, aby sme ukončili leto na festivale, ktorý si nás svojou atmosférou získal. Vďaka Dimensions festivalu sa stará pevnosť na okraji Puly premenila na jednu veľkú party trvajúcu štyri dni a štyri noci.

Stagov bolo celkovo 10. Každý bol niečim výnimočný. Či už hudbou, alebo priestorom. Počas dňa sa všetok ruch sústredil na pláž, kde hrala hudba až do západu slnka. Po príchode tmy sa centrum diania presunulo do starej pevnosti. Tam bol zvyšok stageov. Jeden bol v priekope, ďalší v samotnom cente pevnosti, iný obklopený stromami… Najlepšie však bolo, že ak ste sa vybrali na ktorýkoľvek z nich (okrem jedného, kde hralo d&b), hudba bola perfektná. Okrem známych djs z neznámej scény, cez neznámych djs z neznámej scény, až po absolútne novinky, sme si všetkých naplno užívali. Lietali sme síce z jedného miesta na druhé, ale poviem vám, stálo to za to.

Aby nám nebolo málo, pridali sme si ku štyrom dňom plných party, ďalšie dve. Tri hodiny trvajúcu boat party a secret party organizovanú Resident Advisorom v katakombách v Pule. S tou boat party máme veľmi (ne)milú historku, ktorá je taká (ne)milá, že ju budem rozprávať ešte aspoň 30 rokov. Keďže sme sa počas dňa poflakovali na pláži v našej malebnej dedinke Fazana, v ktorej sme bývali, ani sme si neuvedomili ako a zistili sme, že nestíhame boat party. Tak sme si zavolali taxi, ktorý nám oznámil, že pre nás príde najskôr o 20 minút. Vybehli sme teda von z apartmánu zastavovať nejaký iný. Samozrejme, všetky boli plné. Tak sme sa rozdelili – jeden volal taxikárom, druhý ich zastavoval a tretí stopoval okoloidúce autá. Nejakým zázrakom nám zastavilo jedno, ktoré nás zobralo až k festivalu. Po vstupe do areálu nás však čakala ďalšia 25 minútová chôdza. Rozbehli sme sa a do prístavu a podarilo sa nám doraziť dve minúty pred odchodom lode. Na naše prekvapenie nám povedali, že už nemajú miesto napriek tomu, že sme mali kúpené lístky vopred. Začali sme teda zisťovať, koho z nás je to chyba, no zrazu ku nám prikráčal veľmi milý Angličan-organizátor. Ospravedlnil sa nám, vrátil nám peniaze, dal nás na guestlist náhradnej boat party, ktorú sme si sami vybrali, a dal nám zadarmo drinky. Vďaka tomu, že sme ušetrili na lodi, rozhodli sme sa kúpiť lístky na tajnú party v Pule. Na naše veľké sklamanie sme zistili, že sa lístky už žiaľ kúpiť nedajú. Keďže však máme v partii stratéga, lístky sme zohnali, dokonca o niekoľko eur lacnejšie, ako bola pôvodná cena. V konečnom dôsledku sme vďaka našej sprostosti zarobili, a boli na dvoch bonusových akciách.

Počas celého festivalu sme porovnávali Dimensions s minuloročným Dekmantel selectors festivalom, ktorý funguje na skoro rovnakom princípe. Koná sa v lete, na pláži, v malom chorvátskom meste. Dekmantel selectors má však kapacitu max. 2 tisíc ľudí, kdežto Dimensions sa pohybuje v číslach okolo 7 tisíc. Selectors je organizovaný štýlovými Holanďanmi a Dimensions nie veľmi inšpiratívnymi Angličanmi. Na holanskom festivale pendlujete medzi tromi stagemi vzdialenými od seba maximálne 500 metrov, a na anglickom si dvakrát rozmyslíte, či sa vrátite na začiatok festivalu. Po zvážení všetkých faktorov sme usúdili, že ideálne pre nás sú menšie festivaly s menej známymi menami a domácou atmosférou. Som ale absolútne rada a spokojná, že sme Dimensions zažili, aj napriek tomu, že mi už v tretí deň z toľkého šľapania odišli kríže.

Ak by ste si chceli pripomenúť moje slová o Dekmantel selectors, keď už ho tu toľko spomínam, tu je link na post.

IMG_20180907_0003IMG_20180907_0012IMG_20180907_0015IMG_20180907_0021IMG_20180907_0022IMG_20180907_0007IMG_20180907_0020IMG_20180907_0008IMG_20180907_0024IMG_20180907_0028IMG_20180907_0029

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s