Nedávno sme si spravili výlet do Anglicka. Adam promoval v Manchestri, tak sme si pred tým zaleteli aj do Londýna. A nečakane sa nám do tripu pridružilo ešte jedno mesto, Liverpool.

Bol to môj druhý pobyt v Londýne a tentokrát mi pripadal trochu iný. Veľmi mi pripomínal Hong Kong. Rýchlosťou života a nekonečnými možnosťami úzko spojenými s ťažkosťami sa presadiť. Ako povedal Adam, keď prídete do Londýna niečo robiť, je isté, že to tam už niekto robí lepšie.

Iba tak, na pár dní je ale Londýn super. Možností, ktoré ponúka je (pri)veľa. Počas našich potuliek mestom sme zistili, že Shoreditch je jednoznačne jeho najlepšia štvrť. Vintage stores sú naukladané jeden vedľa druhého, a aj napriek špinavším uliciam je atmosféra určite najpríjemnejšia. Stretnete tam rôznych zaujímavých ľudí, ktorých poznáte z Instagramu a máte istotu, že kdekoľvek zájdete na kávu, bude vám chutiť.

Okrem dobrej kávy si v Londýne viete dat nezabudnuteľné jedlo. My sme boli v reštaurácii s názvom Brawn. Každý z chodov znamenal hodinové ovácie. Chalanov to bavilo až po dezert, mňa to prešlo už po predjedle. Nie ten zážitok, ale počúvať o tom, ako im každé sústo mení život. Mne zas zmenil život trh, ktorý sme našli na ďalší deň. Boli sme na ceste do nejakej odporúčanej španielskej reštaurácie, ale objavili sme niečo oveľa lepšie. Trh nesie názov Borough Market a majú tam jedlo z kadejakej kuchyne. Ochutnali sme tri jedlá, ako dezert kalamáre aj koláče, čerstvú šťavu a nič z toho nemalo chybu. V posledný deň pred odchodom sme ešte zašli do japonskej Koya Bar, aby sme ochutnali autentický rámen.

Do Londýna sa okrem výborného jedla chodí aj kvôli ďalším dvom veciam. Tate Modern a Dover Street Market. Stála výstava v Tate, ktorá tvorí asi tri poschodia je zadarmo, vždy ale ponúkajú zopár výstav, za ktoré treba zaplatiť. Ak máte do 25 rokov, vytvorte si kartičku online, vďaka ktorej vás budú všetky platené výstavy stáť iba päť libier. Zároveň máte 10% zľavu v ich obchode a kaviarni. Dover Street Market je ďalší umelecký priestor, no trochu inak zameraný. Je to viac poschodový obchod, ktorý ponúka selekciu tých najlepších značiek. Celý koncept je pod záštitou značky Comme des Garçons, ktorá mu dodáva osobitý šmrnc. Keď už tam budete, neďaleko je obchod s výborným výberom platní Phonica Records.

Toto všetko je samozrejme iba zlomok toho, čo Londýn ponúka. Môžete sa však inšpirovať a spraviť si výlet za vecami, ktoré sa oplatí vidieť.

IMG_20180716_0007IMG_20180716_0008IMG_20180716_0009IMG_20180716_0015IMG_20180716_0016IMG_20180716_0010IMG_20180716_0012IMG_20180716_0013IMG_20180716_0018

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s