Tieto fotky vznikli cestou do kina. V nedeľu máme takú príjemnú tradíciu, ktorá zahŕňa dobrú večeru a po nej film. Už dlhšie nechodím do multiplexov v nákupných centrách. Nemá to pre mňa žiaden význam, keďže filmy, ktoré ponúkajú ma nezaujímajú a pukance si radšej dám doma.

Ktoré kiná teda v Bratislave navštevovať?

  1. Kino Lumiére – Najznámejšie spomedzi bratislavských klubových kín. Myslím, že aj tí, ktorí neholdujú európskej kinematografii o tomto kine už počuli. Napriek tomu, že tu premietajú aj filmy, ktoré si viete pozrieť v nákupných centrách, stále v ich filmografii dominujú snímky z európskej alebo nezávislej tvorby. Páči sa mi na ňom aj to, že často púšťajú filmy, ktoré sa datujú ešte do minulého storočia alebo už majú nejaké to desaťročie za sebou. Vďaka tomu sa môžete často vrátiť k prvotným filmom rôznych režisérov, ktorí v dnešných časoch dominujú na filmových festivaloch. Okrem toho, že si pozriete kvalitný film v príjemnom prostredí, je to aj lacné a prispievate k rozvoju slovenskej kinematografie.
  2. Kino Film Europe – Napriek tomu, že selekcia filmov je tu malinká, vždy sú to snímky naozaj zaujímavé. Prostredie Pálfiho paláca, v ktorom sa kino nachádza, mu dodáva atmosféru, vďaka ktorej som si ho najviac obľúbila. Strávila som tam niekoľko príjemných večerov (hlavne keď som bývala hneď vedľa, na Zochovej) a videla som niekoľko zaujímavých filmov. Napríklad jeden o talianskom chlapcovi, ktorý mal problém s predkožkou. Doteraz neviem ako sa ten film volal…
  3. Kino Mladosť – Z hľadiska ponuky je Mladosť na poslednom mieste v mojom rebríčku bratislavských kín. Stále je ale veľká pravdepodobnosť, že si z programu niečo vyberiete. Ja som si tam zopár dobrých užila. Silný postsocialistický priestor tvorený iba jednou premietacou sálou je dokonalým umocnením pocitov. Sála je zrekonštruovaná, čiže sa môžete pohodlne usadiť na čalúnené kreslá.

Okrem kín, ktoré sa prepracovali až do rebríčka, existuje ešte pár menších, ktoré nemám tak zmapované. Medzi zvyšné, a stále zaujímavé patrí aj napríklad Kino Nostalgia, premietanie v priestore A4, alebo kino v kultúrnom dome Zrkadlový háj, ktorý je každoročne zapojený do filmového festivalu Be2Can.

IMG_20180730_0018IMG_20180730_0017IMG_20180730_0021IMG_20180730_0019IMG_20180730_0016

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s