Tento rok sme vyskúšali ďalšiu festivalovú novinku – Strange Sounds From Beyond. Tretí ročník festivalu bol umiestnený do industriálneho priestoru NDSM/De Helling v Amsterdame. Nebola to však naša prvá návšteva tejto časti mesta. Takmer presne pred dvoma rokmi sme sa zúčastnili podobne vynikajúceho elektronického festivalu DGTL. Napriek tomu, že miesto bolo rovnaké, atmosféra sa líšila.

Jedným z organizátorov tohto dvojdenného festivalu bol Rush Hour, člen najlepších labelov a vinylovych storov na svete. Selekcia umelcov teda bola na veľmi vysokej úrovni. Od disca cez house až po experimentálne predstavenia. Aj vďaka RH bolo zaručené, že vás tam bude všetko baviť. Niečo viac, niečo menej. Areál bol pomerne malý, tvorili ho iba tri stage. Prvý s názvom The rest is noise bol pod holým nebom a prezentoval hudobníkov, ktorých predstavenia by ste si asi najprv potrebovali naštudovať, aby ste ich plne pochopili. Po pár krokoch smerom do vnútra areálu bol postavený Tent. Nad jeho line-upom niesli záštitu práve ľudia z Rush Hour. V nedeľu zahral aj Antal, jeho zakladateľ a náš obľúbený dj. Posledným v areáli bol Red Light Radio stage. RLR je významné amsterdamské rádio a vydavateľstvo elektronickej hudby. Boli sme aj v jeho rovnomennom vinyl store, ale o tom v inom poste (bude aj Chantal goes Amsterdam).

Návštevníci boli rovnako inšpiratívny ako vystupujúci. Holanďania celkovo patria medzi vkusných ľudí a práve na SSFB bola výberovka najlepšieho z najlepších. Tentoraz ma však potešilo , že sme zapadli do crowdu viac ako pred dvoma rokmi.

A výberovka najlepších performance? Ako vždy Hunee, ktorý festival zatváral. Antal, ktorého selekcia a majstrovstvo nemalo konkurenciu alebo Vladimir Ivkovic, ktorý opäť nesklamal. Ale čo nás ohúrilo najviac, bolo živé disco od Leroy Burgess a jeho skupiny, na ktorých vystúpení sme sa zabávali ako už dlho nie.

Ak náhodou nebudete budúci rok vedieť kde začať festivalovú sezónu a máte radi tieto hudobné žánre, Strange Sounds From Beyond vás určite nesklame.

IMG_20180626_0026IMG_20180626_0030IMG_20180626_0029IMG_20180626_0031IMG_20180626_0032IMG_20180626_0033IMG_20180626_0035

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s