Chantal goes Hong Kong

Scroll down to content

Keď ste už raz na nejakom kontinente, nie je veľmi nákladné v rámci neho cestovať. Ja som si teda odskočila zo Shanghaia na kratší výlet do Hong Kongu. Okrem toho, že som tam chcela ísť, aj som musela. Mala som totiž víza do Číny platné iba mesiac a ak som nechcela aby ma deportovali, musela som krajinu opustiť.

V Hong Kongu je samozrejme výrazný čínsky vplyv, ale predsa sa tam necítite tak stratení ako v Číne. Ľudia rozumejú po anglicky a v centre Hong Kong Island nájdete všelijaké vkusné podniky. Celkovo som svoj výlet strávila najmä na Hong Kong Island. Na kontinentálnom Hong Kongu som bola iba raz. Bývala som na susednom ostrove Lantau Island v Discovery Bay.

See&Do: Jednoznačne cestujte loďami. Okrem toho, že to je v Hong Kongu najlacnejšia forma prepravy, je to aj super zážitok. Jedna cesta z Hong Kongu na Hong Kong Island stojí asi 0,20€. Ako som už spomínala, ja som väčšinu času strávila na ostrove. A to aj preto, že už mi trochu chýbal európsky štýl života, ktorý je na ňom citeľný. Nesmiete vynechať Soho štvrť, aj keď všetci hovoria, že lepšia je Hollywood road, ktorá je považovaná za ,,hipsterskejšie” Soho. Zastavte sa vo Victoria park, po ceste do ktorého vás to povedie cez nákupnú štvrť Paterson Street. Nie je ťažké prejsť väčšinu štvrtí na ostrove aj pešo, ale ak sa vám nechce chodiť, nastúpte na hocijakú električku, z ktorej budete mať super výhľad. Lantau Island, na ktorom som bývala disponuje plážami a veľmi peknou prírodou. Ak budete mať z mestského života dosť, to je ideálne miesto na oddych.

Food&Drink: Čínske jedlo mi vôbec nechutí. Občas nájdete chutné reštaurácie, ale zvyšok poväčšine podáva nekvalitné mäso a neochutenú ryžu. V Hong Kong Island Central je ale nespočetné množstvo bistier otvorených prisťahovalcami z rôznych kútov sveta. Stačí sa poprechádzať a určite nájdete chutné jedlo. Čo sa týka kaviarní, je to rovnaké. Moja obľúbená značka keramiky Loveramics je z Hong Kongu, takže si kávu vychutnáte nielen v príjemnom priestore ale aj v dizajnovej šálke, pretože v inej ako od nich ju nedostanete.

Art&Shop: Po prvé, nevynechajte kníhkupectvo Kubrick. A po druhé, nevynechajte vintage stores. V Shanghai som na Ontimeshow spoznala dizajnéra z Hong Kongu, ktorý mi spomenul, že veľmi rád doma nakupuje v sekáčoch. Tak som ho poprosila, nech mi nejaké odporúči. Nájsť ich mi síce chvíľu trvalo, keďže v Hong Kongu je priveľa vecí na nepomerne malom priestore, ale tá snaha stála za to. White Whale Co., Midwest Vintage, Luddite a poďakujte potom jemu.

Hong Kong je príliš rozmanitý, aby som všetko zhrnula v jednom poste. A zároveň bola som tam iba týždeň, čo je príliš krátka doba, aby som ho dostatočne spoznala. Ale ak by ste sa tam chystali požičiam vám guide od Monocle a pripojím užitočné rady získané skúsenosťami.  Ak sa tam nechystáte, pozrite si pár fotiek z analógu.

000036000037000033000035IMG_20180528_0002IMG_20180528_0003IMG_20180528_0004IMG_20180528_0006000032IMG_20180528_0014

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s