Budovanie vzťahu k vlastnej identite môže byť spletitá cesta. Veľa som sa o tom naučila počas štúdia v Shanghai. Tým, že som študovala Fashion image & styling, musela som dbať sprvu o celkový vzhľad a potom samostatne o styling.

Celkový vzhľad je niečo, podľa čoho vás ľudia zadefinujú. Kamarát mi nedávno povedal, že jediná moja hranica v štýle je, že hipsterina nemá hraníc. Tak nejak sa ja staviam k móde. Čím menší zmysel dáva kombinácia môjho oblečenia, tým ma to viac teší. Niekto má zas rád minimalizmus – čisté línie a kvalitu. Niekto rád spája vintage kúsky a dobré materiály, vždy to však na človeku pôsobí inak. Je dobré ak viete, čo sa vám hodí. Nie iba strihovo alebo farebne, ale najmä svojou výpovednou hodnotou. Ak rozumiete..

Styling je niečo trochu odlišné. Jedna z mojich učiteliek dokázala použiť veci na úplne iné účely, ako boli pôvodne mienené. Napríklad pri tomto fotení mi uviazala nohavice ako opasok, alebo mojej spolužiačke obliekla košeľu ako šaty. Všetci hovorili, že práve táto kreativita je jej silnou stránkou. A vtedy som pochopila, že styling a vlastný image sú dve rôzne veci.

Ak poznáte svoju identitu, viete ako chcete na ľudí pôsobiť, potom si dokážete vybrať vhodné oblečenie. A dobrý styling vás často môže dostať mimo svojej komfortnej zóny.

SHI_8053SHI_8027SHI_8028SHI_8039BeFunky-collage 1SHI_8093SHI_8137SHI_8161

Fotky: Johnny

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s