Ontimeshow je jedno z podujatí, ktoré sú vo svete bežné. Ide o eventy, kde sa združujú tzv. predajcovia a nákupcovia. Medzi tých, ktorí produkty ponúkajú, patria značky a dizajnéri, etablovaní aj začínajúci. Medzi tých, ktorí nakupujú, patria prevádzkovatelia butikov, concept storov alebo stylisti. Niekedy sa tieto podujatia zameriavajú iba na lokálnu produkciu, inokedy na produkty z celého sveta.

V Európe je jeden z najznámejších, konceptuálne podobných, SEEK Berlin. Zúčastňujú sa ho globálne značky, aj keď primárne tie európske. Podobne to funguje aj napríklad v Paríži alebo v Shanghai, kde sa podujatie nazýva Ontimeshow. Účastníci pochádzajú výhradne z ázijského trhu. Najzaujímavejší sú tí zo Seoulu alebo Hong Kongu. Väčšina značiek a dizajnérov prichádza na Ontimeshow práve preto, že chcú preraziť na Čínsky trh, ktorý je obrovský a stále neúmerne zásobený. Ja som sa na tomto evente potulovala vďaka škole, ako stylistka.

Počas niekoľkých dní si kreatívci prenajmú veľkú halu, v ktorej prezentujú rôzne produkty. Od topánok, cez oblečenie, až po kozmetiku a šperky. Prechádzate sa a objavujete nové prístupy k tvorbe módy. Dizajnéri a majitelia značiek sa s vami radi podelia o identitu ich značky, ako aj o jej pôvod. Vy sa tak dozviete veľa o prístupe tej-ktorej krajiny k módnemu priemyslu. Ja som okrem objavovania, kládla dôraz aj na styling návštevníkov, ktorých outfity nájdete nižšie.

three girlscoatgirls on benchgirl with hatman on chairtwo girls

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s