Ako sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Platí to aj v móde. Dôležitým aspektom pri tvorení vlastného štýlu a identity je vedieť, čo je vašim zdrojom inšpirácie. Samozrejme, môžeme ju nájsť naozaj vo všetkom, no ak máme jasno v tom, čo je pre nás jej najväčším zdrojom, získame určitú výhodu. Ak potrebujeme vytvoriť zapamätateľný look, vieme kam sa máme obrátiť.

Dôležitosť poznania svojho hlavného zdroja/zdrojov inšpirácie som si uvedomila tu, na škole v Shanghai. Mala som predmet fashion photography a môj učiteľ bol Talian. Jeho zápal pre svoj odbor bol pre mňa podnetom pre napísanie tohto postu. Vedomosti, ktoré mal o módnej fotografii prevyšovali mieru únosnosti. Ukázali ste mu fotku a on vám povedal, v kampani ktorej značky bola použitá, a kto ju fotil. Vedel presne vymenovať konkrétnych fotografov, ktorý inšpirujú jeho vlastnú tvorbu. Následne nám na fotkách dokázal definovať, čo sa mu na ich práci najviac páči. Na základe jeho vášne pre módnu fotografiu som sa zamyslela aj nad svojim zdrojom inšpirácie.

Zistila som, že najviac zo všetkého ma dokážu uchvátiť outfity z ulíc počas spoznávania nových krajín. Každé mesto má svoju vlastnú atmosféru, ktorá sa odráža aj na štýle jeho obyvateľov. Košeľu si v každom meste oblečie človek inak. V Kodani si dievča oblečie Ralph Lauren širokú pásikavú košeľu, v Shanghai bielu s divokým strihom, a v Berlíne vintage kúsok po babke. A práve tieto rôzne transformácie prvkov mi dávajú inšpiráciu do tvorby mojich vlastných outfitov. Ak ma však ulica omrzí, zájdem do galérie. Rôznorodosť ľudí a umeleckých diel vytvorí kombináciu, ktorá ma povzbudí do pridania umenia aj do niečoho tak bežného ako je denné oblečenie.

Už zostáva iba vyzvať vás do hľadania svojho vlastného zdroja inšpirácie. Určite už teraz nejaký máte, len ste sa nad ním ešte nezamýšľali.

_DSC3180_DSC3185_DSC3221_DSC3222_DSC3228_DSC3246-2

Fotky: Natália Segura – MEDIATIVE PHOTOGRAPHY

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s