Asi celý môj doterajší život sa točil okolo módy, už odmalička. Jediné, čo sa menilo, bolo oblečenie v mojom šatníku. Raz to bol punk, potom sukničky, až sa to nakoniec ustálilo k tomu, čo preferujem teraz. Preto som sa rozhodla módou naozaj zaoberať a získať skutočné vedomosti, a tak som išla na školu. Inšpiroval ma k tomu už môj prvý učiteľ módy na Komenského Univerzite v Bratislave. Učil ma fashion marketing a na jeho lekciách, ktoré zväčša trvali vyše troch hodín, som ani nedýchala. On bol prvý, ktorý mi povedal o Vetements, o Nicolovi Formichettim a rôznych iných. Vďaka nim som objavila nový smer inšpirácie. A tak som tu, v Shanghai.

Istituto Marangoni je v rebríčku top 10 najlepších módnych škôl. Ich hlavná univerzita je v Miláne a nedávno otvorili aj svoje vysunuté pracovisko v Shanghai. Rozhodla som sa vziať si krátky kurz, aby som v budúcnosti mohla ťažiť najmä zo štúdia žurnalistiky, ale sekundárne aj zo štúdia módy. Vybrala som si teda krátky kurz Fashion image & styling. Čínu preto, lebo sa tu dozviem veľmi veľa aj o Ázijskom trhu. Neverili by ste, akých dokonalých dizajnérov má napríklad Hong Kong alebo Kórea. Ale o tom v inom poste.

Dozvedám sa tu veľa nového. Hlavne o stylingu ako takom. Máme učiteľov z rôznych oblastí. Vedúca nášho kurzu je stylistka pracujúca pre Loewe. Jej práca zahŕňa starostlivosť o Áziský trh pre značku, ako aj o finálnu vizualizáciu samotných produktov do formy, v akej ich budú vidieť zákazníci. Dnes sme vďaka nej pripravovali menší stylingový projekt v jednom z Loewe showroomov. Takže, ak máte nejaký záujem, ktorý môže prerásť do reálneho zamestnania, s vervou sa pustite do vzdelávania. Určite vám to dá veľmi veľa.

image6image5image3image2

Fotky: Bonie

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s