Ježiško mi pod stromček priniesol gramofón. Bolo to nečakané a to viac ma to potešilo. Veľmi rýchlo ma to chytilo za srdce a teraz sa pre mňa zbieranie a vyhľadávanie platní stalo závislosťou. Našli sme si platňové obchody v Bratislave, ale aj tak nás najviac baví nachádzať platne v obchodoch na našich cestách v iných mestách. Alebo na platňových burzách.

Jedna taká burza sa konala v KC Dunaj. Predajcovia priniesli skvosty, s ktorými sa chceli rozlúčiť a posunúť ich ďalej. Niektoré z platní, ktoré sme si tam zaobstarali nám spravili obrovskú radosť. Pre mňa najlepším objavom bola platňa od Wham!, na ktorej je môj obľúbený song Club Tropicana. Tým to však iba začalo. Ďalšou skvelou kúpou bola platňa od Grace Jones (Slave to the rhythm), ktorú som prvý krát objavila na stránke holanského nezávislého vydavateľstva Rush Hour. Keďže Dávid dostal od Ježiška rovnaký darček, na lov chodíme spolu. On si našiel platňu od Bronski Beat. Síce tohto umelca moc nepoznáme ale remix jeho pesničky Smaltown boy sa objavil vo výbornom filme BPM (120 battements par minute).

Neverili by ste aké rôzne techno a housové platne je možné nájsť. Na burzách síce nie, ale v rôznych obchodoch. Mne sa dokonca podarilo nájsť dve u slovenských predajcov. Obe sú moje srdcovky. Jedna je nové LP od Karizma, ktorý zahral výborný set minulý mesiac vo Viedni v Pratersaune. A druhá je od holanského producenta Fatima Yamaha.

Moja zbierka je zatiaľ veľmi chudobná ale aktívne pracujem na jej rozšírení. Ak máte tiež doma gramofón a chcete si rozšíriť zbierku, každú z vyššie spomenutých platní vrelo odporúčam. Tak nech sa dobre počúva.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s