Dobrý trh je výnimočné podujatie v Bratislave, ktoré združuje všetky moje obľúbené veci na jednom mieste. Všetko, čo tam môžete vidieť je vyrobené na Slovensku malovýrobcami, ktorí veria v to, čo robia.

Nájdete tam naozaj čokoľvek. Od domácich džemov špecifických chutí, cez knihy až po oblečenie. Toto podujatie sa uskutočňuje každý štvrťrok, sezónne, podľa ročného obdobia a na rôznych miestach. Najčastejšie v Starej tržnici a jej okolí alebo aj na Panenskej ulici, ako tomu bolo tento rok. Jeden kamarát hovoril, že sa išiel na chvíľu pozrieť na trh na Panenskú a strávil tam štyri hodiny. Nuž, dá sa tam stráviť aj viac. Ak máte záujem spoznávať nové veci, predávajúci vám veľmi radi porozprávajú o svojich produktoch a vysvetlia príbeh stojaci za celým nápadom. Spoznáte nové kvalitné produkty, nových ľudí a určite tam aj nejakých starých stretnete. Ja sa rada pristavujem pri stánkoch s domácimi potravinami, stánkoch s platňami a knihami (antikvariáty či moje nové obľúbené vydavateľstvo BRAK) a potom lokálnymi značkami oblečenia ako Bratiska alebo Milé, čo je značka pre deti a ich veci sú kvalitné a milé zároveň. Veľmi som smútila pri stánku beton basic, pretože nenosím šperky ale tie ich vyrobené z betónu sú super. Aj keď sa mi viac páčili ich bytové doplnky. Môj kvet, Baltazár, v poslednej dobe vyrašil niekoľko nových výhonkov, takže ho bude treba presadiť a voľba nového kvetináča je pre mňa jasná.

Ak by som mala menovite hovoriť o všetkých značkách, ktoré mám rada a zároveň sa prezentujú na Dobrom trhu, tento post by bol nekonečný. Takže iba vám odporúčam na toto podujatie zablúdiť, nechať sa vtiahnuť  a nákupom podporiť Dobré veci. Ja sa už teraz teším na ten jarný.

IMG_20180104_0001IMG_20180104_0002image1IMG_20180104_0004

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s