Prinášam cestovateľského sprievodcu z mesta, ktoré máme hneď za rohom. Veľa z nás ho často navštevuje. Či už kvôli škole alebo kvôli krátkemu výletu. A ja vám v tomto poste napíšem, kde by ste podľa môjho názoru mohli stráviť príjemný čas. Verím, že si vyberiete.

Tento post píšem priamo z Brna, kam som sa dostala už druhý krát v krátkom časovom rozmedzí, tak snáď bude tento post dostatočne informačne nasýtený. Píšem ho vo veľmi príjemnej kaviarni zvanej SKØG Urban Hub. Ideálny priestor na kávu a domáce úlohy. Dnes sme našli ešte jednu zaujímavú kaviareň-Monogram. Bolo plno, tak sme sa kávy nedočkali. Priestor ale vyzeral super, tak dajte vedieť, akú majú kávu. O Monogram kaviarni sme sa dozvedeli od kuchára v reštaurácii Burger Inn. Ja som si burger veľmi pochvaľovala, Dávid moc nie, tak musíte posúdiť sami. Na stene však majú čierne kachličky a super analogové fotky, tak sa skúste zastaviť. Ak nemáte chuť na burger, všetkými desiatimi odporúčam Soul bistro. Výborné jedlo a krásny priestor. Ak však prídete skoro ráno a do obeda ešte ďaleko, vyberte sa do pekárne Bread way. Máte dve možnosti, kúpiť si domáci chlebík alebo si dať výdatné raňajky aj tam.

Najedení sme. Kávičku sme mali. Najvyšší čas sa poprechádzať. Ja mám veľmi rada prechádzky galériami. Tak som si to rovno zamierila do Moravskej galerie. Prišla som tam k veľmi prevratnému zisteniu a to, že jeden z Troch kráľov bol černoch. Teta v galérii mi to potvrdila. Veľmi sa mi páčilo, že už ľudia v 16 storočí, v čase, kedy obraz vznikol vedeli, že sme si všetci rovní aj keď sme rôzni. Na kráľovu počesť som pomenovala svoj kvet Baltazár. Nie som si istá, či to bol práve on, ale to meno sa mi páčilo najviac. A áno, predpokladám, že ste to vedeli, ja však nie. Okrem zaujímavých obrazov a prevratných zistení galéria ponúka aj kníhkupectvo ArtMap. Ich ponuka je veľmi široká a ja som tam kvôli tomu strávila asi hodinu. Ponúkajú knihy o fotke, dizajne ale aj beletriu, grafiky a platne. Aj keď platne by som vám odporučila radšej kúpiť v obchode Vinyl Records. Je dosť možné, že pri tom ich výbere budete ľutovať akúkoľvek kúpu inde. Keď vyjdete z galérie na ľavej strane uvidíte nenápadný obchod s názvom Place store. Kúpite tam rôzne veci, ktoré nepotrebujete ale chcete. Ale dobre, že ich chcete. A čo by to bol za post, ak by som sa v ňom nezmienila o mojich obľúbených sekáčoch. V Brne nájdete veľký ,,obchodní dům” Genesis, kde za 29 a viac Kč kúpite naozaj všeličo. V Genesise nakupujem aj na Slovensku, takže nebojte sa toho.

To je asi zatiaľ všetko. Dúfam, že vám takýto článoček uľahčí prechádzky. Samozrejme nižšie nechýbajú ani ilustračné zábery. Možno sa tu niekedy stretneme.

IMG_20171205_0005IMG_20171205_0002IMG_20171205_0006IMG_20171205_0003IMG_20171205_0007IMG_20171205_0008

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s