Koncom augusta sme sa s kamošmi zúčastnili na najlepšom party evente vôbec. Festival sa volá Dekmantel selectors a je to výber toho najlepšieho z najlepšieho. Hudobne a asi aj všetkým ostatným to bol dokonalý zážitok.

Dekmantel selectors sa konal iba druhý rok v malom meste Tisno v Chorvátsku. Party people sa presunuli do malého rezortu Tisno Garden, v ktorom sa vďaka festivalu vytvorili štyri pódia, na ktorých sa prezentovala tá najlepšia hudba. Okrem nich sa parties konali aj na lodi a v ďalekom/neďalekom klube Barbarella´s, kam sa po skončení festivalu presúvali všetci preživší. My sme sa tam dostali iba dvakrát – set Beautiful Swimmers v predposlednú noc festivalu bol vynikajúci. Kvôli vypredaným lístkom sme na boat party boli iba raz a pre mňa to bola jedna z troch najlepších party v Tisne. Začínalo sa to síce o 12 na obed, ale kvôli spoločnému setu Suzanne Kraft, Bufiman a Max Abysmal sa oplatilo si privstať. Týchto troch fešákov nájdete aj na fotke nižšie. Verím, že aj keď ste nepočuli ich hudbu vďaka fotke si ich dokážete obľúbiť už teraz. Atmosféru spravili takú dobrú, že napriek tomu, že som si už asi deň necítila kríže z neustáleho šľapania na techne, prekrepčila som tri hodiny a ani neviem ako, boli sme späť na pláži.

Inak sa dobrá hudba a ešte lepšia nálada šírili po Tisno Garden už od skorého poobedia. Jeden stage bol vysunutý priamo do mora a hneď po skončení setu ste mali možnosť hodiť sa do chladnej vody. Večerná atmosféra bola podobná. S tým rozdielom, že hlavný stage sa presunul o pár metrov ďalej a do mora sa hádzali iba tí odvážnejší. Medzi nimi boli aj niektoré naše obľúbené legendy. Napríklad Denis Sulťák (tak sme si ho familiárne nazvali, keďže sa mimoriadne podobal na dja Denisa Sultu) bol na festivale keď sme my iba prišli, a v noci tancoval ešte aj vtedy, keď všetci odišli. Zhodnotili sme, že asi nespával a so svojimi ružovými outfitmi očaroval návštevníkov 24/7. A čo hudobné legendy? Akoby Resident Advisor (.com) napísal: Five key performances… Antal, Palms Trax, Hunee, Motor City Drum Ensemble a spomínaná trojica na lodi.

Ak vás moje rozprávanie zaujalo, neváhajte sa tam ísť pozrieť. Ak vás nezaujalo, pozrite si aspoň fotky.

IMG_20170902_0028IMG_20170902_0031IMG_20170902_0036IMG_20170902_0034IMG_20170902_0035IMG_20170902_0038IMG_20170902_0043IMG_20170902_0044

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s