Pred tohtoročným hroznovým festivalom sa ma jeden kamoš opýtal, či mu nepomôžem s predajom Grape merchu, ktorý spolunavrhuje. Už dávnejšie som sa zaprisahala, že nikdy nebudem pracovať na festivaloch. V tomto prípade som spravila výnimku, išla som a zobrala svoju crew na pomoc. Nebolo to vôbec také zlé, ako sa mi to celý život zdalo, dokonca to bola občas sranda. Však niektorí ste ma tam aj stretli. Čo sme tam okrem práce robili? Ostudu. Inak nie. No vlastne, aj to. Haha.

V piatok bol najlepší set Kollektiv Turmstrasse. Počas užívania si ich najlepšieho songu ´´Sorry I´m late´´ za nami prišiel kamoš, ktorý mal namiesto topánok plastové fľaše vo veľmi štýlovom prevedení. Hneď po ňom za nami došiel kamoš ďalší. Jeho obuv bola tiež neobyčajná. Vlastne nie, bola celkom prirodzená ,respektíve prírodná. Bol totiž bosý. Celú piatkovú noc pobehoval bez topánok v najväčších kalužiach a vyzeralo to tak, že si to užíval. Splynutie s prírodou sa mu oplatilo, lebo zakopol o tašku plnú nálepiek, ktorými skrášľoval oblečenie okoloidúcich festivalových nadšencov. Na prestávke určenej pre občerstvenie (NYC corner je uprostred noci ešte chutnejší) mi povedal, nech o ňom napíšem. Tak o ňom píšem a jeho bosé vyčíňanie si môžete pozrieť na fotke nižšie.

Sobota začala super. Celí šťastní sme sa zobudili v suchom byte v centre Piešťan. Nie nadarmo si hovoríme cool kids (haha). Na festival sme dorazili na koncert Katarzie. Jej pesničky už viem aj pospiatky. Najviac sme sa tešili na set George Fitzgerald, ktorý sme bohužiaľ nestihli. Tak sme sa vybrali na Moderat. Emócie mnou na koncerte lomcovali viac ako keď sa resellerovi podarí kúpiť Yeezy na oficiálnom drope. Koncert síce nebol až taký dychberúci ale určite to bol zážitok. Po Moderate sme sa rozhodli objavovať. Ako kamarát hovorí, hľadali sme čierneho koňa festivalu. Našli sme ho – volá sa Ventolin a počas svojho setu kričal do vysielačky. A bolo to super, vypočujte si jeho album.

K odľahčenému postu vám venujem aj odľahčený záver v podobe slovnej hračky korešpondujúcej s názvom festivalu. Vy ste ako tie dve hrozná. Jedna hrozná, druhá hrozná.

IMG_20170902_0025IMG_20170902_0022IMG_20170902_0024IMG_20170902_0023

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s