Objavuje sa tu ďalšie mesto, no tento krát vám ho ukážem prostredníctvom analógových fotiek. V Budapešti sa cítim ako doma. Je to hlavne preto, že tam chodíme pomerne často. Je to blízko a kamarát tam má byt. Aj napriek tomu, že sme tam niekoľkokrát do roka, trvalo nám dlho nájsť miesta, ktoré by nám svojou atmosférou vyhovovali. No podarilo sa to.

Najzaujímavejšou, a možno aj jedinou svojho druhu v Budapešti, je židovská štvrť. Tá ale stojí za návštevu. Opakovanú. Opäť začnime tým, čo nás všetkých najviac zaujíma, a to je jedlo. Je tu reštaurácia s názvom Mazel Tov, ktorá je v nádhernom priestore ale ešte sa nám tam jesť nepodarilo. Prvý krát, keď sme tam radostne vošli povedali nám, že je nutné si stôl rezervovať. Skúsili sme to už niekoľkokrát ale vždy majú plno. Tak ak sa vám tam podarí jesť skôr ako mne, dajte vedieť aké bolo jedlo, keď už ten priestor je ohurujúci. Ďalšou krásnou reštauráciou (tu už sme jedli) je Vintage Garden. Príjemné miesto na rozhovory pri dlhej večeri alebo aj pri tom dlhom obede. Úplnou náhodou sme narazili na bistro Konyha, kde jedlo bolo výborné. Dokonca aj po estetickej stránke. Ďalším miestom, ktoré plánujeme nabudúce navštíviť je Ramenka. V jej útrobách sme ešte neboli, keďže sme to objavili až po otváracích hodinách, ale ten priestor nás nesmierne zaujal. Kto by to bol povedal ale Budapešť je super miesto na brunch. Je ich veľmi veľa a ak si v siedmom obvode (židovská štvrť) nejaké vyhľadáte, myslím, že vás nesklame.

Podstatnú časť našich návštev Budapešti tvoria nákupy. Vintage store, ktorý ma vždy prekvapí veľmi originálnym oblečením je Retrock. Ďalším z tejto kategórie, ale o niečo menej originálny je Szputnyik. Ak prejdeme ku concept stores, veľmi príjemný a inšpiratívny nesie názov Printa. Kvôli nákupu zaujímavých časopisov alebo iných zbytočností, ktoré zistíte, že potrebujete, je tu obchod s názvom MONO art&design.

Dobrý nočný klub sme v Budapešti zatiaľ nenašli. Ale dokonalé miesto na pre-drinks, áno. Ide o spot, ktorý funguje ako bratislavská Židovská ulica. Kúpite si drink a vypijete ho pod holým nebom v príjemnom letnom večernom počasí. Je tam viacero barov, no v Telep hrajú super hudbu, ktorá vám spríjemní čakanie na víkendový prípitok.

IMG_20170606_0002IMG_20170606_0003IMG_20170606_0007IMG_20170606_0004IMG_20170606_0011IMG_20170606_0013

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s