Vzhľadom na to, že nosím aj oblečenie, ktoré zo sekáča nemám, rada vám priblížim miesta, kde zoženiete super veci.

V prvom rade, môj najobľúbenejší obchod v Bratislave je Slowatch. Nájdete tam veľmi veľa druhov streetwear značiek. Od Stussy cez Obey až po Adidas. Obchod vlastnia dvaja sympaťáci s výborným vkusom na oblečenie. To znamená, že tam nájdete aj veľa neznámych, no o to lepších značiek. Mňa z tých menej známych oslovila Native Youth, Pop Copenhagen a dokonca mali aj Arkk tenisky, ktoré sme náhodne objavili v concept store v Barcelone. Sortiment Slowatchu dopĺňajú aj lokálne značky, ktoré svojou originalitou a spracovaním zapadajú do európskeho štandardu. V krátkosti, nájdete tam všetko, čo vyzerá dobre a potrebujete to. Aj keď o tom ešte neviete.

Ďalším výnimočným obchodom v centre mesta je Kompot. V tomto nesmierne kreatívnom prostredí pracujem. Úplne všetko, čo tu nájdete je slovenská produkcia. Okrem toho sú všetky tie veci mimoriadne nápadité. Dizajnéri na nich pracujú niekoľko týždňov/ mesiacov. Nevyprodukujú ani jedno tričko bez toho, aby boli s hotovým produktom 100 percentne spokojní. Aj pre túto dôslednosť a nápaditosť mám toto prostredie veľmi rada. Osobný kontakt je dôležitý tak isto ako precíznosť. Ak predávame nejakú značku, osobne sa s návrhárom poznáme a máme ho radi. Medzi moje naj značky patria Kompot produkcia, Buffet clothing (čo je moja slovenská srdcovka), Planéta 220 a mnohé iné. A máme dokonca aj knihy z Artfora!

Ako sa hovorí, do tretice všetko dobré, platí to aj pri tomto obchode. Veľkú trojku nám uzatvára Slávica. Dizajnom naplnený obchod, ktorý vyhráva ceny aj za vnútornú architektúru. Už len to, že sa do Slávice prídete popozerať vám zabezpečí vizuálny zážitok. A opäť ide o obchod naplnený slovenskou tvorbou. Vyzdvihla by som napríklad Retart, ktorý na svojich produktoch ponúka naozaj neskutočný dizajn a nedávno som sa zaľúbila aj do klobúkov od značky BySju. Myslím si, že toto je presne ten typ obchodu, kde si každý príde na svoje.

Prajem príjemné nákupy, lebo vo veľkej trojke sa to vždy oplatí.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Photos: Martin Ondruš

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s