V jeden podvečer mi zazvonil telefón. V slúchadle som počula ženský hlas ako mi vysvetľuje, že robia módnu prehliadku v Trnave a chceli by, aby som bola jej súčasťou. Keď mi povedala o čo ide, s radosťou som súhlasila.

A išlo teda o nasledovné… Študenti Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave sa rozhodli pripraviť naozaj zaujímavý projekt. Modelky prezentovali známe aj neznáme značky a dizajnérov. Inovatívne to však bolo vo forme prezentácie modelov. Modelky sa po móle iba tak neprechádzali, oni nám oblečenie ukazovali v pohybe, prostredníctvom tanca. Hudba, tanec, pri niektorých vystúpeniach aj spev tvorili ľahkú atmosféru. Ani ste nevedeli ako, a po dvoch hodinách bol koniec.

Moja úloha spočívala však v niečom inom, ako sa len pozerať na kvalitné vystúpenia. Niekoľko týždňov pred tým, ako sa prehliadka uskutočnila, študenti univerzity pripravili zbierku obnoseného oblečenia. Podarilo sa im ho vyzbierať až niekoľko kilogramov. Na toto oblečenie sa neskôr vrhli blogerky, ktoré mali za úlohu si z vecí povyberať tie, ktoré sa im páčia a pretvoriť ich. Prestrihať, prešiť a skombinovať. A potom prišla ich chvíľa. Na Fashion Delight bola časť vyhradená na prezentáciu výtvorov blogeriek. Poviem vám úprimne, tak dobré outfity som naozaj nečakala. Mojou úlohou teda bolo, dávať dievčatám body za originalitu, pretvorenie, celkový dojem a tak podobne. Víťazkou sa stala Sofia Ravasová, ktorej outfity sa mi tak páčili, že by som si ich dokázala hneď obliecť. A najlepšia myšlienka, ktorá ma oslovila bola, že všetko vyzbierané oblečenie poputuje do krízového centra v Trnave. Čo je krajšie ako podporovať udržateľnú módu a tiež ľudí, ktorí sú v tažšej životnej situácii.

Bola som rada, že som mala dôvod ísť do Trnavy. Okrem Fashion Delight som navštívila aj ENAK bistro. Je to thaiské bistro, ktoré je naozaj dobré. Kamarátka, ktorá je z Jakarty, mi napísala, že enak znamená výborné v indonézskom jazyku. Pomenovali to správne.

Dúfajme, že táto akcia sa bude opakovať a jej podobné budú pribúdať.

BeFunky Collage

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s