Fashion Marš

Prvý májový deň bol naplnený módou. Ulice historického centra Bratislavy naplnili krásne modely. Známi slovenský módny tvorcovia odišli z ateliérov a prehliadkových mól a ich pôsobiskom sa na pár hodín stala ulica. Návrhári dostali módu do ulíc a k zákazníkom. Na úplne inej úrovni.

Modelky mali na sebe naozaj vydarené oblečenie, ktorých autormi sú Barbora Kubi, Lenka Sršňová, Marcel Holubec W., Puojd, Boris Hanečka, Petra Kubíková, VŠVU Ateliér 343 v zastúpení Lucie Švecovej, Petry Kovacs, Pavla Dendisa. Chvíľu som sa zamýšľala nad tým, ktoré veci sa mi páčia najviac a nevedela som si vybrať. Všetko to sršalo nápaditosťou a originalitou.

Okrem inšpirácie som si z podujatia doniesla aj vizuálny zážitok. Modelky sa na istých miestach zastavovali a vytvárali zaujímavé performance. Mohli sme si všimnúť, že móda nie je iba pekná, ale dokáže byť aj praktická. Síce by sme v rôznych šatách netancovali každý deň, ale predsa sa to dá. Zaobstarať si niektorý z kúskov nie je také náročné. Treba iba chcieť a šetriť. Ale keď našetríme a kúpime si istý kúsok, nielenže sa odlíšime od zvyšku ale podporíme naozaj šikovných ľudí a lokálnu módu. A to sa predsa oplatí.

Každý rok teda skupina návrhárov ukáže ľuďom, ako zaujímavo môže slovenská móda vyzerať. Dokonca na ulici. Je krásne primeť módu k životu?!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s