Fashion Revolution

Koniec apríla sa niesol v znamení udržateľnej módy. Čo to znamená?

Fashion Revolution je podujatie, ktoré vzniklo pred 4 rokmi a táto kampaň sa koná vo viac ako 90-tich krajinách sveta. Jeho cieľom je rozvíriť globálnu diskusiu o tom, kto a ako vyrába naše oblečenie a za akých podmienok. Taktiež sa zameriava na znižovanie produkcie oblečenia. A prezentovanie týchto myšlienok je naozaj veľmi dôležité.

Ako som už niekoľkokrát písala nakupujem v second handoch, veci od lokálnych dizajnérov alebo streetwear značky. Pri väčšine viem, odkiaľ materiál, z ktorého je kúsok vyrobený pochádza. Často viem aj to, za akých podmienok bol vytvorený. Fashion Revolution zastáva názor, že každá značka by mala transparentne hovoriť o tom, odkiaľ látka pochádza a kto nám oblečenie ušil. V tomto celosvetovom boji ide najmä o to, znížiť produkciu fast fashion. Práve pri módnych reťazcoch dochádza k tomu, že ľudia pracujú za 55 eur na mesiac v životu nebezpečných podmienkach. Míňa a znečisťuje sa pri výrobe oblečenia nesmierne množstvo vody.  Všetky tieto nešťastia sa dejú iba preto, že my, spotrebitelia, nakupujeme nadmerne veľa, v nekvalitných módnych reťazcoch, dokonca aj v niečom tak strašnom ako je Aliexpress.

Toto podujatie sa snaží robiť celosvetovú osvetu. Robí to príjemne, nenútene. Vysvetľuje, objasňuje a snaží sa presvedčiť, že netreba nakupovať oblečenie na kvantá. Ukazuje nám tiež alternatívy ,,bezpečného” nákupu módnych kúskov. Vo videu nižšie som sa posnažila vám priblížiť príjemnú atmosféru z bratislavského Satori stage a ukázať vám, že na tom, ako nakupujeme, naozaj záleží.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s