Veľmi pekné nedele sa dajú stráviť v tej našej Bratiske. Môj obľúbený program na tento voľný deň je dobré Pho bo a ešte lepšia kávička. V tomto poste vám poradím nejaké moje najobľúbenejšie miesta, kde si tieto dobrotky môžete vychutnať.

Asi najznámejšie miesto, kde si dáte naozaj dobré phočko je Phong Nam na Miletičke. Obsluha veľmi príjemná, bločky žiadne a na hygienu radšej nezameriavajme pozornosť. Ale tá vietnamská polievka tu stojí za to. Mimochodom, na Miletičke okrem vietnamskej atmosféry nájdete aj chutné a čerstvé potraviny. Alebo ako napríklad ja či Billy Barman, dobré miesto na fotky či video. Ďalším obľúbeným lokálom je Huy Vege. Obsluha je tiež príjemná, až do doby, kým vás náhodou nenapadne vybrať si z Bún bò Nam Bộ šalát. A tento váš čin nezostane bez odozvy. Lotus je tiež jedno z miest, ktoré rada navštívim. Odporúčam tam aj Udon rezance. Oveľa viac tipov však nájdete na instagramovej stránke @cojebratislava.

Kávičky? To je kategória sama o sebe. Práve preto budem skúpa na slovo, ale snáď nie príliš. Asi najlepšiu kávu, akú som v našom hlavnom meste pila, majú v DOT. Espresso bar. V kaviarničkách mi však niekedy viac ako na samotnej káve záleží na priestore. A DOT. ponúka okrem dokonalého levanduľového Latté aj príjemnú galériu na prízemí. Atmosféru s dobrou kávičkou som si užila aj v MAD DROP espresso & brew bar. Ak je pekne slnečno, neváhajte si sadnúť na terasku. Jeden z najkrajších priestorov kaviarne, aký som kedy navštívila, je v Café Berlinka SNG. Okrem kávy, mám na tomto mieste rada aj mohutné knižnice so zaujímavými knihami. Aj napriek kráse týchto priestorov sa najlepšie cítim v Urban House. Aj tú kavičku či koláčik si tam vychutnám asi najviac. 

Budem rada, ak niektorý z týchto priestorov navštívite. Ak ich poznáte, teším sa. Ak ich nepoznáte ale chcete spoznať, budem sa tešiť ešte viac.

Prajem príjemné kavičkárske a phočkovské nedele.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with f2 presetOLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with f2 presetOLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with f2 presetOLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with f2 presetOLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with f2 preset

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s