V sekáčoch nakupujem nesmierne často. Nachádzam v nich zaujímavé a dobré kúsky, ktoré sa nedajú zohnať, alebo ak predsa, kúpili by ste ich za veľké peniaze. V slovenských second handoch som už mnohokrát našla poklady, ktoré sa na zahraničných internetových portáloch zameraných na predaj vintage oblečenia, pohybujú vo vysokej cenovej relácii. A aj veci, ktoré sú kvalitné a nevšedné. Champion tričká a mikiny, Tommy Hilfiger kúsky s ikonickým logom, ktoré sa už ani nevyrábajú, nohavice strihom prakticky nezohnateľným, a mnoho iného.

Ďalším dôvodom, prečo nakupujem v sekáčoch je nadmerné množstvo oblečenia vo svete. Má to priamy súvis s fast fashion, ktorú nepodporujem už dlhšie. Kategoricky odmietam nakupovať, či inak podporovať módne reťazce ako Zara, H&M a podobne. Produkujú obrovské množstvo oblečenia, ktoré sa nedokáže predať. Vyrábané je v podmienkach, ktoré sú často neetické. Okrem toho, oblečenie, ktoré predávajú je neforemné a fádne. Ak je niečim nápadné je to iba preto, že vykrádajú módnych dizajnérov a módne domy. Týmto spôsobom dehonestujú dlhodobú a tvrdú prácu ľudí, ktorí môžu byť považovaní za umelcov.

Nakupovať v second hand obchode? Dva dôvody-originálnosť kúskov a zbavovanie sveta prebytočného oblečenia. Veci, ktoré si kúpite v sekáči sú tie, ktoré sa už niekto rozhodol posunúť ďalej. Vám dobre poslúžia a nemusí sa vyrábať ďalšie oblečenie, ktoré skončí po nejakom čase v koši. Moje najobľúbenejšie, v ktorých vždy nájdem úžasné veci, sú Genesis na Kamennom námestí, Genesis pri Starej tržnici a Vintage store na Františkánskom námestí. V týchto troch vznikli aj fotky nižšie. Dúfam, že sa tam zastavíte a aspoň trochu obmedzíte rast neoriginálnych módnych reťazcov.

Prajem príjemné nákupy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with p5 presetProcessed with VSCO with p5 presetOLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with p5 presetimg_20170301_0002Processed with VSCO with p5 presetimg_20170301_0008img_20170301_0007Processed with VSCO with p5 preset

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s