Španielsko sa mi tento rok podarilo navštíviť dvakrát. Ale pravdupovediac by som asi radšej uprednostnila iné krajiny. Španielsko je síce príjemné a teplé, ale pre mňa nezaujímavé. V tomto období môjho života preferujem industriálne techno kluby, second handy a všadeprítomný nápaditý streetstyle. Čo sa týchto špecifík týka, Barcelona ani Madrid nimi neoplývali. Avšak stále sme dokázali v Madride nájsť naozaj veľa zaujímavých a kvalitných vecí.

Opäť sme sa riadili najmä knižným sprievodcom, tentokrát z vydavateľstva Monocle. Ak začneme stravovaním, navštívili sme asi najznámejšiu ulicu La calle Cuchilleros. Na tejto pomerne dlhej ulici vám môže byť viac-menej jedno, ktorý podnik vás zláka, pretože by mal podávať chutné tapas. Môžete byť aj zástancami čerstvých potravín, pre tie si môžete zaskočiť aj do Mercado de San Miguel na čerstvé ovocie, alebo morské plody. Ak sa prechádzate slnečným Madridom, môžete naraziť na rôzne reštaurácie, či kaviarne. Nás potešilo, že sme na konci decembra videli ľudí užívať si svoju kávičku na terase pod holým nebom bez náznaku znechutenia z počasia. A naozaj ani nemali byť prečo znechutení, ak si mohli na konci decembra užívať príjemných 13 stupňov.

Čo sa týka obchodov s oblečením či knihami, Madrid toho ponúka viac. My sme navštívili kníhkupectvo La Central, kde nájdete okrem kníh aj zaujímave doplnky do domu. Bola tu však jedna vec, ktorá nás ohúrila väčšmi ako knihy. Bol to asi najlepší vintage shop, v akom som kedy bola- Alphaville. Tento shop ponúka veľmi rôznorodý a štýlový výber. Nájdete tu vintage Champion mikiny, kožušinky, či Levisky 501 a veľa iného. Po nákupoch sme si našli čas aj na umenie a vtedy prišlo na rad Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía. Vyhraďte si na prezretie výstavy dosť času, pretože múzeum je to naozaj veľké. Ak máte po celom dni stále chuť zažiť a vidieť ešte niečo, a tým niečim je klub, pozrite sa do klubu Mondo alebo Trueno. My sme sa pýtali domácich na dobrý klub a dostali sme odporúčanie na Mondo. Priestor klubu aj klientela je desivá, no aspoň vám zahrajú dobrí DJs. Čo sa týka Truena, tam je priestor aj klientela o niečo lepšia, no ani tento klub ma priveľmi nenadchol. Asi by som ďalší krát uprednostnila bar s dobrou atmosférou. Tentokrát vám okrem videa ponúkam aj foto story.

Prajem vám príjemné pozeranie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s