Chantal goes Warsaw

V Poľsku som pred nedávnym výletom nikdy nebola. Tomuto výberu predchádzalo niekoľko krokov. V prvom rade som chcela osláviť svojich okrúhlych 20 na dobrej party a pozrieť si zaujímavé mesto. Jedno z mojich obľúbených vydavateľstiev knižných sprievodcov vydal nový guide do Varšavy. Zamierila som teda na stránku Resident Advisor, vrelo odporúčam, keď chcete nájsť dobre party, kvalitné venues, alebo iné zaujímavé veci z hudobného sveta. Tam som zistila, že sa v meste Katowice koná festival Mayday Poland. Z festivalových návštevníkov som bola zväčša pohoršená, ale line up bol vynikajúci- Len Faki, Ben Sims, Rødhåd, Adam Beyer… A odtiaľ sme sa rozhodli presunúť sa do Varšavy.

Varšava je plná pozostatkov socializmu a zároveň nápaditých miest. Jej centrum pôsobí vyspelo, no zvyšok niekde zaostal. Práve tento socialistický nádych mesta v sebe však nesie to čaro. Je plná galérii, múzeí a celkovo, umenia. My sme stihli navštíviť Museum of Modern Art, ktoré je síce malé, ale zahŕňa aj kníhkupectvo Bookoff plné dizajnových kníh. Ďalším pestrým priestorom je Warsaw University Library. Budova, v ktorej sa knižnica nachádza, obsahuje aj ďalšie zaujímavosti. Nájdete tam galériu plagátov – Galeria Plakatu Włodka Orła  alebo sekáč – Vintage Store.

Vo Varšave sa nám však najviac času podarilo stráviť užívaním si gastronómie. Našli sme reštauráciu, ktorá spája dve na pohľad nespojiteľné veci-ramen a donuts. Okrem toho, že to bol najlepší ramen, aký som jedla, interiér v Mod bol tiež krásny. Ak však prídete do Poľska a nenajete sa v bar mlieczny, ako by ste tam ani nejedli. My sme si pochutili na jedle v jednom z najstarších, a to v Prasowy ale môžete skúsiť aj Bambino. Na niečo netradičné ako Pho Bo alebo Bun Bo Nam Bo skúste Oh! MyPho. Ak zatúžite po naozaj dobrej káve a koláčiku, odporúčam Ministerstwo Kawy. Na príjemný večerný drink zas Bar Wieczorny, ponúkajúci  Młody Ziemniak-ide o jeden raz destilovanú vodku, ktorá nemôže byť v EÚ legálne klasifikovaná za vodku.

Varšava toho na (aj moje) počudovanie ponúka oveľa viac. My sme nestihli navštíviť veľa odporúčaných miest, ako napríklad Galeriu Raster, Galeriu Foksal alebo Nocny Market, spájajúci hudbu, jedlo a drinky v neskorých hodinách. Stále som však spomenula iba časť zaujímavostí Varšavy, takže neváhajte to tam ísť skontrolovať.

Prajem pekné kontroly.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s