Chantal goes Barcelona

Od Barcelony som nemala priveľké očakávania. Možno preto, že toto mesto je príliš ospevované. Mám radšej miesta, ktoré sú menej známe, málo o nich počuť, no o to viac prekvapia. Ale Barcelona ma prekvapila aj tak. Jej rôznorodosť je fascinujúca. Na jednej strane more, v jej srdci krásne malé uličky, a na strane druhej, kopce. Celá Barcelona je pokojná a príjemná, rovnako ako ľudia, ktorí v nej žijú.

Začnime teda od konca, a to na pláži. My sme sa zastavili na pláži Mar Bella, kde som videla ľudí hrať asi najlepší amatérsky volejbal v živote. Pri pozorovaní aktivity iných ľudí, sme vyhladli. Môj najobľúbenejší spôsob stolovania je formou small dishes. V Španielsku to volajú tapas a asi najlepšie jedlo sme mali v podniku El 58. Ak si aj vy po jedle radi pochutíte na niečom sladkom, vrelo odporúčam zmrzlinu v El Tio Ché. Ponúkajú rôzne príchute a existuje už od roku 1912. Gastronomický zážitok som mala aj na trhu Mercat de la Llibertat. Je však pravda, že neviem, či to bolo jedlom alebo neskutočne príjemnou, domáckou atmosférou, ktorá v malinkej reštaurácii na rohu tržnice panovala. V každom prípade v nej budete cítiť srdce Španielska a chuť do života (aj jedla). Na poobednú kávu alebo večerné posedenie je ako stvorený Espai Mescladis.

Samozrejme Barcelona ponúka okrem jedla a pitia aj iné potešenia. Ale to jedlo vám radím si tu naozaj vychutnať. Presuňme sa na iné pôžitky. Samotné prechádzky po Barcelone vás obohatia. Umenie na budovách, úzke uličky alebo nepomerne široké námestia. Po týchto potulkách sa môžete zastaviť v pár obchodoch. My sme náhodne objavili malý a zašitý obchodík s názvom Angle, predávajúci nevšedné kúsky oblečenia, doplnkov aj topánok. V obchode s názvom Impossible sme našli analógové foťáky, dizajnové magazíny a rôzne blbosti, ktoré nepotrebujete ale sú super. Veľa predajcov zaujímavých vecí objavíte náhodne a všelikde.

Ak sa vám už zunovalo jesť a nakupovať, choďte sa pokochať krásami Barcelony. Aj keď miesta, ktoré spomeniem sú turistickými, radím vám, si ich pozrieť. Príjemná atmosféra vládla večer pred Sagrada Família a krásna je aj Font Màgica. Ale vrchol Barcelony, a to doslovne je miesto Piscina Municipal de Montjuïc. Ide o kúpalisko, na ktorom sa konali aj letné Olympijské hry v roku 1992. Je odtiaľ výhľad na celú Barcelonu. Navštívte toto mesto, je tam krásne.

Prajem príjemné návštevy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s