Chantal goes Paris

Paríž bol veľmi dlho môj sen. Vidieť Eiffelovku, ochutnať dobrý croissant s ešte lepšou kávou a objaviť parížsku módu. To všetko sa mi podarilo zažiť a popri tom zistiť, že Paríž ponúka omnoho viac.

Opäť by som rada odporúčila niekoľko miest, ktoré som sama v tomto meste navštívila. Na Paríži ma fascinovala rôznorodosť ľudí a ich štýlov. Vintage outfity, high fashion, streetwear, ale hlavne minimalizmus a jednoduchosť. Rozhodli sme sa nasledovať kroky parížskej módy a náš knižný sprievodca nás zaviedol do obchodu The Broken Arm, v ktorom sme zistili, že topánky od značky Salomon sú, respektíve budú, veľký štýl. Veci, ktoré tu predávali a samotný koncept tohto obchodu nás veľmi zaujal. Mojou záľubou sú aj rôzne knihy o móde, dizajne a tematicky príbuzné publikácie. Aj preto ma potešil obchod Galerie Yvon Lambert, ktorý taktiež funguje ako vydavateľstvo limitovaných artových kníh.

Ak prejdeme na jedlo, aj v ňom sa nám podarilo nájsť rôzne pochutiny. Natrafili sme na parížsku verziu bratislavskej Miletičky, ale s vyššou koncentráciou hipsterov. Marché des Enfants Rouge ponúka široké spektrum chutných jedál a zaujímavých ľudí. Najväčším prekvapením a zároveň najlepším zážitkom bol pre mňa večerný Canal Saint-Martin. Aby sme zostali pri tej gastronómii, nachádza sa tu aj veľmi zaujímavý priestor Le Point Éphémére. Ponúkajú tu okrem dobrého pitia aj vynikajúce pochutiny ako napríklad kalamáre, či quacamole. Ak sa potom prejdete popri samotnom kanáli, po jeho okrajoch stretnete plno mladých ľudí, ktorí svojou zábavou vytvárajú neskutočne príjemnú atmosféru.

Takto by som mohla pokračovať ešte veľmi dlho a stále by som všetko čaro Paríža neobsiahla. Ak však máte chuť na výlet plný objavov a inšpirácie, Paríž a jeho tajnosti sú to pravé. Na videu som sa snažila zachytiť, čo najviac príjemnej atmosféry Paríža, tak dúfam, že po jeho pozretí bude táto metropola na zozname miest, ktoré v budúcnosti navštívite.

Prajem príjemné sledovanie.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s