Chantal goes Berlin

Berlín je jedno z mojich najobľúbenejších miest. Je veľmi rôznorodé a dokážete tam nájsť miesta sofistikované a upratané, ale aj určitým krásnym spôsobom zanedbané a špinavé. Ak plánujete cestu do Berlína, rada by som vám odporučila pár miest, ktoré stoja za návštevu.

Na rannú kávu je ideálna kaviareň Five Elephant a na obed si dajte Currywurst. Na večerné pre-drinks navštívte napríklad Wendel, ale Berlín ponúka nespočetné množstvo miest s dobrou atmosférou. Ak ide o pre-drinks v Berlíne, dajte si radšej iba to pivko. V prvom rade preto, že je fakt dobré a v druhom preto, že sa na párty ide do Berghainu. Ako je všeobecne známe, rada do Berghainu trvá naozaj dlho, a miestna SBS nemá rada opitých ľudí. A ešte samozrejme milión iných vecí, ale to je na dlhšiu debatu. Ak však nemáte chuť na hodinovú radu, na konci ktorej je veľmi pravdepodobné, že vás odmietnu s vetou “Sorry guys”, choďte do clubu Sisyphos. Kto bol v Berlíne a nepočul kvalitné techno, ako by toto mesto ani nezažil. Deň môžete stráviť aj v Do you read me alebo pri East Side Gallery, ktorá vám ponúkne krásy Berlínskeho múru.

Berlín však toho ponúka oveľa, oveľa viac a jeho objavovanie je naozaj príjemné. Ak plánujete jeho návštevu, odporúčam kúpu dobrého sprievodcu. Napríklad Carl goes Berlin, knihu z edície od LOST iN alebo od vydavateľstva viction:ary. Veľa z týchto sprievodcov zakúpite aj v slovenskom shope 82 Bøok & Design Shõp.

Prajem príjemné objavy.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s